Türkler Tarihi Doğan Avcıoğlu 5 cilt

Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

  • Lisans Ücretsiz
  • Dil Türkçe
  • Yazar adı
  • Tarih 2 sene Önce
  • İndirme Sayısı 1.142

Türkler Tarihi Doğan Avcıoğlu 5 cilt

5/5, Toplam: 1 kişi

Türkler Tarihi Doğan Avcıoğlu 5 cilt

Mükemmel bir siyasi tarih kitabıyla karsı karsıyasınız hemen hemen bir çogunuz tarih bilgisi baımından akademik kaynaklar aramaktasınız Türkler Tarihi Doğan Avcıoğlu  kitabıyla bu eksiği kapatmak istiyoruz.
İlk Kitapta: Ulusal tarih anlayışları: Atatürkçü tarihnasıl olmalı, Turancı tarih nasıl olur, toplumcu tarihin amacı ne. Anadolu’nun Türkleşme serüveni ve Türk Ulusu’nun meydana gelmesi. Orta Asya Türklerinin ekonomik, kültürel, dinsel ve toplumsal yaşamları. Asya ve Avrupa Türk Hunları.
İkinci Ciltte: Avarlar , Göktürkler, Uygurlar, Rusya ve Avrupa Türklerinin tamamı ve “Göçebe Feodalizmi” inceleniyor. Doğu Avrupa yahudiliğinin Türk kökenli olup olmadığı tartışılıyor ve soru işaretleri gideriliyor.
Üçüncü Kitapta; Türklerin tarihi, 10. Yüzyıldan sonra islam tarihi çerçevesindeki hareketleri.Türklerin tarihi ile bağlantılı olarak islam tarihini detaylı bir sekilde inceler. İslam toplumunda devlet, sınıflar ve sınıf mücadeleleri, islam açısından feodaliz ,sosyalizm ve Asyagil toplum fikirleri ele alınır. Bu çerçeve içinde ilk Türk-İslam devletlerinin oluşumu anlatılır.
Dördüncü Kitapta; Türklerden önce Anadolu’ya islamiyetin girişi, Ermeni sıkıntısı, Selçuklu Devleti ve toplumsal düzeni, sünni-şii çatışmasının kökenleri, Doğu , Batı ve dünya ile ilişkileri açısından Haçlı Seferleri ve Orta Asya’da Türk uluslarının meydana geliş süreçleri işlenir.

Türkler Tarihi Doğan Avcıoğlu 5 cilt İçin Yorum Yap