Jose Mauro de Vasconcelos – Şeker Portakalı

Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

  • Lisans Ücretsiz
  • Dil Türkçe
  • Yazar adı
  • Tarih 1 sene Önce
  • İndirme Sayısı 8.351

Jose Mauro de Vasconcelos – Şeker Portakalı

3.88/5, Toplam: 52 kişi

 

Yazarlıkta karar kılıncaya kadar, boks antrenörlüğünden ressam ve heykeltıraşlara modellik yapmaya, muz plantasyonlarında hamallıktan gece kulüplerinde garsonluğa kadar çeşitli işlerde çalışan Jose Mauro de Vasconcelos’un başyapıtı Şeker Portakalı, “günün birinde acıyı keşfeden küçük bir çocuğun öyküsü”dür. Çok yoksul bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen, dokuz yaşında yüzme öğrenirken bir gün yüzme şampiyonu olmanın hayalini kuran Vasconcelos’un çocukluğundan derin izler taşıyan Şeker Portakalı, yaşamın beklenmedik değişimleri karşısında büyük sarsıntılar yaşayan küçük Zeze’nin başından geçenleri anlatır. Vasconcelos, tam on iki günde yazdığı bu romanı “yirmi yıldan fazla bir zaman yüreğinde taşıdığını” söyler.

Aydın Emeç’in, güzel Türkçesiyle dilimize armağan ettiği Şeker Portakalı’nın başkahramanı Zeze’nin büyüdükçe yaşadığı serüvenleri, yazarın Güneşi Uyandıralım ve Delifişek adlı romanlarında izleyebilirsiniz.

Sayfa Sayısı: 200
Baskı Yılı: 2016
Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Keyifli Okumalar ..

Bir önceki yazımız olan R.J. Palacio – Mucize başlıklı makalemizde R.J. Palacio – Mucize pdf kitap oku ve R.J. Palacio – Mucize pdf online kitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Jose Mauro de Vasconcelos – Şeker Portakalı İçin Yorum Yap