Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi - Mircea Eliade

Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

  • Lisans Ücretsiz
  • Dil Türkçe
  • Yazar adı
  • Tarih 11 ay Önce
  • İndirme Sayısı 123

Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi - Mircea Eliade

5/5, Toplam: 1 kişi

Mircea Eliade, kendi manevi ufukları içinde ele aldığı bu dinsel yaratımları, dünya dinsel kültürünün önemli bir parçası olarak kabul ediyor.
Eliade birtakım sağlık sorunlarıyla boğuşurken kaleme almasına karşın, Batıdaki dinsel reform hareketlerinden Doğudaki Tibet dinlerine kadar geniş bir coğrafyayı kapsayan bu ciltte de aynı ayrıntı zenginliğini ve panoromik bakışı korumayı başarmış. Antik Avrasya dinleri, İkonakırıcılık, azizlere ve kutsal emanetlere tapınma, İslamın doğuşu ve tasavvuf, Musevi ve Hıristiyan mistisizmi, Batıda Hermesçi akımlar ve Lamacı öğretiler.

Üç ciltlik Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi ve Dinler Tarihine Giriş ile birlikte dört kitaplık bu dizi, en eski çağlardan yakın zamanlara kadar insanoğlunun dinsel evrenine nüfuz etmemiz ve yalnızca dinsel inançları değil, hayatı anlamamız için değerli bir rehber.

Bir önceki yazımız olan Laurent Guanelle -Tanri Daima Tebdil i Kıyafet Gezer başlıklı makalemizde Laurent Guanelle -Tanri Daima Tebdil i Kıyafet Gezer pdf kitap oku ve Laurent Guanelle -Tanri Daima Tebdil i Kıyafet Gezer pdf online kitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi - Mircea Eliade İçin Yorum Yap